Ąžuolas

bunda jau pavasarėlis...
Praeitas
Sekantis
bunda jau pavasarėlis... Norėdami, jog Jūsų šventė būtų įsimintina ir nepakartojama, siūlome išskirtinius stalo bei salės dekoravimus. 1,50 eur/asm Krikštynos, vestuvės ir kitos šventės... nuotraukos, atsiliepimai ir šiaip nuomonės, bei pokalbiai... .

Apie mus

„Gandralizdžio“ idėja dar apie 1975 metus kilo liaudies meistrui Vaclovui Palijanskui. Nužiūrėjęs galingą ąžuolą, sumanė jame padaryti pasisėdėjimų ir nedidelių atrakcijų vietą. Taip pono Palijansko auksinių rankų dėka gimė namelis medyje.Tą vietą ypač pamėgo jaunavedžiai; netgi tapo tradicija grįžtant iš „zakso“ įlipti į medį ir išgerti šampano. Todėl iš pradžių šiai vietai prigijo „Jaunavedžių svetainės“ pavadinimas.

Apie 1987 metus, prasidėjus Lietuvos atgimimui, buvo įkurtas kooperatyvas-svetainė „Gandralizdis“. Tada ir buvo po ąžuolu pastatyta nedidelė kavinukė, kuri vasaros metu buvo labai pamėgta tarp panevėžiečių. „Apie 1993 m., mūsų įmonei nupirkus iš V. Palijansko šią kavinukę, buvo pastatytas priestatėlis ir pradėta dirbti ištisus metus. Laikui bėgant užeiga dar labiau išpopuliarėjo.Jau nebeistengdami sutalpinti ir priimti visų svečių neturėjome kitos išeities, kaip tik investuoti ir plėstis. Lengva niekada nebuvo, bet dirbant visai šeimai ir gerai sutariant galima daug nuveikti“, – pasakoja dabartiniai kavinės šeimininkai.

Šeimininkė Svetlana niekada nenustygsta vietoje ir viskas, kas kavinėje yra skanu ir gražu, tai didžiausias jos nuopelnas. „Ilgokai dirbome senąjame pastate, vis nesiryždami skolintis. Bet laikas atėjo ir apie 2004 m. pasibeldėm į architektės L. Paulauskienės firmos duris... Daug kritikos ir nuomonių sulaukėme, kai buvo ardoma senoji kavinukė. Toks jis buvo mielas ir pamėgtas visų.

Užeigoje „Gandralizdis“ kiekvienas pasijunta lyg namie – šviesių atspalvių ąžuolo baldai bei apdaila sukuria įspūdingą jaukumą, kurį dar labiau sustiprina minkšti baldai bei žiemą nuolat rusenantys židiniai. Kurdami interjerą nutarėme neapkrauti jo senoviniais rakandais, pirmą aukštą kūrėme kaip pasiturinčio ūkininko namus, o antram aukštui suteikdami pasiturinčio miestelėno svetainės įvaizdį. Pasirinkom medieną, nes šioje vietoje, mūsų manymu, geriausias sprendimas – išlaikyti buvusią šilumą ir namų jaukumą. Kaip mums tai pavyko, spręsti Jums, brangūs mūsų sveteliai“, – apibendrina p. Svetlana ir p. Algimantas.

Taigi prieš tris dešimtis įrengtas namelis medyje iki šiol traukia akį ir vilioja jame apsilankyti tiek suaugusius, tiek mažuosius, kuriems visai šalia įrengta smagi vaikų žaidimų aikštelė. Nors statybos ir "užvedimas" atėmė daug jėgų, sustoti negalima...

Kavinė Gandralizdis

 • Adresas

  Jūros gatvė 20, 38184, Dembava, Panevėžio raj. UAB Gandralizdis k.168417040 LT684170418
 • Darbo laikas

  11:00 - 22:00
 • Kontaktai

  +370 45 594422
  info@gandralizdis.lt
 • Sekite mus

  Facebook
  Foursquare